Edycja II (2022)

Drugą edycję ogólnopolskiego wirtualnego Biegu Belfrów uznajemy za zakończoną! Tym razem w naszej inicjatywie wzięło udział ponad 600 osób! Bardzo nas cieszy udział dużej liczby grup i to, w jaki sposób organizowaliście lokalne Biegi Belfrów.

Komu pomogliśmy?

Julian ma 7 lat i całe życie przed sobą. Największą radość sprawia mu aktywne spędzanie czasu z rodzicami i rówieśnikami –  „podchody”, szukanie skarbów, bieganie po lesie, wchodzenie na drzewa. Uwielbia też gry komputerowe i oglądanie filmów. Każdy możliwy sposób wyładowania energii daje mu ulgę i poczucie wolności pomiędzy ciągłymi, przedłużającymi się wizytami w szpitalach i codzienną rehabilitacją.

Julian choruje na padaczkę lekooporną z napadami polimorficznymi, atypowymi nieświadomości i miokloniami powiek z afazją czuciowo-ruchową i niedoborem IgG oraz IgM. Jest to bardzo rzadki zespół Landaua-Kleffnera.

Wierzymy, że Julek ma szanse, żeby znów przemówić. Przed nim jeszcze długa droga do odzyskania sprawności. Wymagać będzie opieki neurologa dziecięcego, laryngologa, pedagoga, psychologa i wielu innych specjalistów. Największe koszty są związane z rehabilitacją – mikropolaryzacją mózgu, tlenoterapią, zajęciami z bio-feedback’u i turnusami rehabilitacyjnymi.

Wszelkie prawa zastrzeżone © REWERS 2022 | Webdesign: Studio Tworzenia K. Głośnicki

Bieg Belfrów